Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/946
Назва: Експериментальне дослідження з визначення погонного зусилля різання повсті, ножем з односторонньою заточкою
Автори: Макатьора, Д. А.
Ключові слова: linear force
the total value of losses
the loss of material friction
rollers
knife blade edge
погонное усилие
суммарная величина потерь
потери на трение материала
валики
кромка лезвия ножа
погонне зусилля
сумарна величина втрат
втрати на тертя матеріалу
валики
кромка леза ножа
Дата публікації: 2014
Бібліографічний опис: Макатьора Д. А. Експериментальне дослідження з визначення погонного зусилля різання повсті, ножем з односторонньою заточкою [Текст] / Д. А. Макатьора // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. - 2014. - № 2 (76). - C. 113-123.
Source: Вісник Київського національного університету технологій та дизайну
Короткий огляд (реферат): Розробка більш простого і ефективного методу аналізу впливу величини зазору між валиками і величини відстані від вертикальної осі обертання валиків до кромки леза ножа на погонне зусилля різання повсті, шляхом використання рівнянь регресії. Дослідження проведені на прикладі експериментальної установки машини для повздовжнього різання при використанні ножа з односторонньою заточкою. При проведенні математичного експерименту був використаний рототабельний план другого порядку, що дозволяє найбільш ефективно вирішити поставлене завдання оцінки впливу досліджуваних факторів на погонне зусилля різання. Одержані рівняння регресії визначення сумарної величини втрат на процес повздовжнього різання (на транспортування та розрізання матеріалу) та величини втрат на тертя матеріалу (транспортування). Рівняння регресії дозволяють визначити одну із фізико-механічних характеристик повсті, а саме погоне зусилля різання, та враховувати його значення при проектуванні приводу в машинах для повздовжнього різання матеріалу. Наукове обґрунтування вибору геометричної форми ножа дозволяє зробити висновки, що при проектування машин для двоїння та вирівнювання деталей низу взуття по товщині доцільно обирати лезо ножа з односторонньою заточкою, що дозволить знизити енергетичні витрати на процес.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/946
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації (статті)
Вісник КНУТД
Кафедра механічної інженерії (МІ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
V76_P113-123.pdf310,3 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.